Do pobrania


Prezentujemy Państwu nowy cennik reklamowy lidera innowacji w wentylacji, firmy BERLÜF.

Otwórz cennik Pobierz cennik
System kanałów i skrzynek rozprężnych

System kanałów i skrzynek rozprężnych

Zadaniem skrzynek rozprężnych jest stabilizacja przepływu powietrza w instalacji wentylacyjnej. Dzięki ich zastosowaniu powietrze nawiewane przez anemostat ma bardziej równomierną charakterystykę,co wydatnie wpływa na poprawę komfortu osób przebywających w wentylowanych pomieszczeniach. Skrzynki tego typu są skuteczne zarówno w instalacjach nisko, jak i średnio ciśnieniowych. System wyposażony został w powłoki z nanocząsteczkami srebra, które minimalizują możliwość rozwoju drobnoustrojów wewnątrz instalacji.

więcej informacji
Centrala wentylacyjna (rekuperator) PRAUZER

Centrala wentylacyjna (rekuperator) PRAUZER

W centrali Prauzer, oprócz standardowych filtrów, w celu zachowania podwyższonej czystości zastosowana została powłoka zawierająca nanocząsteczki srebra. Pozwala to zminimalizować szansę rozwoju drobnoustrojów we wnętrzu centrali. Co w sposób bezpośredni przekłada się na jakość powietrza w wentylowanych pomieszczeniach.

więcej informacji
Centrala wentylacyjna (rekuperator) SELEN II

Centrala wentylacyjna (rekuperator) SELEN II

Konstruktorzy BERLUF zmodernizowali centralę SELEN 500, 800, dzięki czemu w ofercie dostępna jest druga generacja SELEN II. Alternatywnie dla dotychczasowego sterownika istnieje możliwość wyposażenia centrali w sterownik ERC-20, który oprócz rozszerzenia możliwości współpracy centrali z dodatkowymi chłodnicami i nagrzewnicami, daje również możliwość kontroli jej działania za pośrednictwem smartfonów lub dedykowanej strony internetowej.

Urządzenie wentylacyjne zaprojektowane z myślą o komforcie. Wszystkie elementy dostarczane z centralą wentylacyjną zostały zoptymalizowane by zapewnić najwyższą możliwą jakość powietrza, którym oddychamy. Uzyskane jest to dzięki zastosowaniu trzech hybrydowych wymienników ciepła, charakteryzujących się dużą sprawnością odzysku ciepła oraz wysokiej klasy filtrów powietrza zapewniających czyste powietrze.

Centrala wentylacyjna Selen II występuje w dwóch wersjach konstrukcyjnych: podwieszanej oraz leżącej.

więcej informacji
Centrala wentylacyjna (rekuperator) SPARTAN

Centrala wentylacyjna (rekuperator) SPARTAN

Centrala wentylacyjna Spartan to innowacyjny produkt Berlüf – łączy ze sobą małe gabaryty oraz doskonałe parametry techniczne. Rozmiar centrali umożliwia montaż w niewielkiej przestrzeni, np. sufitu podwieszanego. Urządzenie charakteryzuje nowoczesny design, przystępna cena oraz wysoka wydajność. Produkt stanowi doskonałe rozwiązanie do wentylacji pomieszczeń i odzysku ciepła w mieszkaniach, domach oraz budynkach użyteczności publicznej.

więcej informacji
Centrala wentylacyjna (rekuperator) DAYTONA

Centrala wentylacyjna (rekuperator) DAYTONA

Jest urządzaniem dedykowanym do pomieszczeń użyteczności zarówno publicznej jak i mieszkalnej. Zadaniem centrali jest doprowadzenie powietrza świeżego z zewnątrz oraz odprowadzeniem zużytego z pomieszczeń przy jednoczesnym odzysku energii cieplnej. Centrala charakteryzuje się bardzo wysokim współczynnikiem odzysku ciepła do 95%. Ruchome króćce pozwalają na poziomą lub pionową instalację przewodów wentylacyjnych.

więcej informacji
Nagrzewnica wodna

Nagrzewnica wodna

Nagrzewnice wodne przeznaczone są do ogrzewania powietrza wentylacyjnego dostarczanego do pomieszczeń. Można je stosować w budynkach mieszkalnych, użyteczności publicznej oraz obiektach przemysłowych. Urządzenie zostało przystosowane do współpracy z centralami wentylacyjnymi.

więcej informacji
Nagrzewnica elektryczna

Nagrzewnica elektryczna

Elektryczne nagrzewnice kanałowe przeznaczone jest do dogrzewania powietrza wentylacyjnego, dostarczanego do pomieszczeń. Można je stosować w budynkach mieszkalnych, budynkach użyteczności publicznej oraz obiektach przemysłowych. Urządzenia są przeznaczone do pracy w systemach wentylacyjnych o wydajności od 150 do 1000 m³/h.

więcej informacji
System kanałów OMEGA

System kanałów OMEGA

Innowacyjny system kanałów OMEGA umożliwia szybkie i proste wykonanie systemu wentylacji mechanicznej dla wyremontowanych pomieszczeń w których wcześniej było to niemożliwe. Dużą zaletą systemu OMEGA jest łatwy montaż oraz możliwość szybkiego pomalowania na dowolny kolor. System kanałów wentylacyjnych OMEGA składa się z ośmiu kształtek które można łączyć w dowolne konfiguracje. Pozwala to na łatwe i szybkie wbudowanie instalacji wentylacyjnej dostosowanej do indywidualnych potrzeb.

więcej informacji
Filtr zewnętrzny

Filtr zewnętrzny

Filtry powietrza przeznaczone są do central wentylacyjnych. Oferowane filtry zatrzymują zanieczyszczenia dostające się z zewnątrz do pomieszczeń stwarzając w ten sposób komfortowe warunki dla Użytkownika.


więcej informacji
Sterowniki do kontroli pracy systemów

Sterowniki do kontroli pracy systemów

Sterowniki przeznaczone do kontroli pracy systemów wentylacji nawiewno- wywiewnej domów jednorodzinnych. Sterownik AC2800 służy do płynnej regulacji prędkości obrotowej silników centrali, cyfrowego pomiaru temperatury, natomiast sterownik z panelem dotykowym (touch-panel) zarządza całym systemem wentylacji mechanicznej.

więcej informacji
Gruntowy Wymiennik Ciepła GWC-MAX

Gruntowy Wymiennik Ciepła GWC-MAX

Gruntowy Wymiennik Ciepła - Jest urządzeniem przeznaczonym do wymiany energii cieplnej między gruntem, a powietrzem dostarczanym do pomieszczeń przez system wentylacji. Urządzenie może być montowane we wszystkich rodzajach systemów wentylacyjnych, jednakże zostało zoptymalizowane pod kątem współpracy z centralami wentylacyjnymi Berlüf.

W zależności od potrzeb SYSTEM GWC-MAX może pracować w trybie:
  • letnim - chłodząc powietrze i działając jak klimatyzator,
  • zimowym - dogrzewając powietrze i działając jak grzejnik.

więcej informacji
Nagrzewnica wodna WCP

Nagrzewnica wodna WCP

Wodna nagrzewnica kanałowa WCP służy do ogrzewania powietrza wentylacyjnego doprowadzanego do pomieszczeń. Jest to kompletne urządzenie przeznaczone do montażu w systemie wentylacji mechanicznej (z wymuszonym przepływem powietrza). W nagrzewnicy kanałowej WCP zabudowany jest lamelowy wymiennik ciepła ciecz/powietrze,który musi być podłączony do sieci CO. Moc grzewcza urządzenia jest uzależniona od temperatury wody zasilającej wymiennik, objętości strumienia wody przepływającej przez wymiennik oraz od objętości powietrza przepływającego przez nagrzewnicę w jednostce czasu.

więcej informacji