O firmie

Poznaj Markę BERLUF i jej historię

Początki Marki Berlüf w Polsce mają korzenie w firmie Dospel. W 2001 roku Prezes Dospel – lidera wentylacji Sebastian Myśliwiec już wtedy znany jako wizjoner i twórca najszerszej oferty urządzeń wentylacyjnych, zafascynował się niemiecką technologią rekuperacji, podczas jednej z podroży służbowej po Europie. Technologia nieznana do tej pory w Polsce i chęć rozwoju w dziedzinie wentylacji, stała się bodźcem do zakupu niemieckiej marki Berlüfi wprowadzenia nieznanych dotąd urządzeń na rodzimy rynek. Pierwsze centrale wentylacyjno-rekuperacyjne to niezawodne Economic 1 i Economic 2 , z których użytkowania do tej pory ciesza się nasi pierwsi klienci.

Idea opierająca się na rozwoju nowego podejścia do wentylacji pomieszczeń miała nie tylko podstawy w kwestii ekonomii ale i zdrowia. Celem stało się uświadomienie, czym jest rekuperacja i jakie korzyści wynikają z jej użytkowania. Miliony złotych wydane w latach 2004-2008 na edukację profesjonalistów i indywidualnych klientów, miały niekwestionowany wpływ na rozwój świadomości
o rekuperacji na rynku polskim i dały szansę Polakom na wprowadzenie tego wspaniałego, proekologicznego rozwiązania do swoich domów. Kolejnym krokiem w rozwoju rekuperacji było podpisanie umów z największymi biurami projektowymi i architektonicznymi w Polsce, które masowo wprowadziły projekty instalacji wentylacji mechanicznej w oparciu o rekuperację, do wszystkich swoich gotowych projektów domów.

Kolejne lata to wprowadzanie nowych urządzeń, zaawansowanej technologiii dostosowania typoszeregów central do ciągle rosnących potrzeb klientów. Wynikiem tych doświadczeń jest najszersza gama rekuperacji w najwyższej klasie energetycznej dostępna na rynku i setki tysięcy zadowolonych klientów. Rok 2020 to nowy rozdział dla marki Berlüf. Staje się niezależnym podmiotem z rozbudowaną strukturą handlową, na której czele stoi Ireneusz Piasecki. Od 2020 do 2023r. trwają intensywne prace nad wprowadzeniem przełomowej technologii filtracji powietrza w jednostkach central rekuperacyjnych. Zachowując niemiecką jakość oraz najwyższe standardy produkcji działamy w oparciu o wizję, aby dostarczać produkty najlepsze w swojej klasie, zaawansowane technologicznie w kierunku ekologii i zdrowia, a przy tym w korzystnej cenie. Kładziemy również nacisk na edukację o wartościach dla zdrowia i komfortu życia wynikających z użytkowania dobrej jakości urządzeń rekuperacyjnych i wentylacyjnych.

Pomagamy, aby uchronić naszych klientów przed smogiem, alergiami i niebezpiecznymi patogenami obecnymi w naszym otoczeniu. 2022/2023 to premiery rynkowe central Fenix, Matrix i Milano, opatentowane,
przełomowe i niezawodne rekuperatory cieszące się ogromnym uznaniem wśród fachowców i użytkowników. Uwieńczeniem pasma sukcesów są nagrody: Diamenty Polskiej Gospodarki, Konsumencki Lider Jakości 2022, pierwsze i drugie miejsce w rankingu Onetu, za które jesteśmy wdzięczni i zmotywowani do dalszego rozwoju i udoskonalania naszych produktów.