SPARTAN to najcieńsza centrala wentylacyjna dostępna na rynku. Zaledwie 20 cm powoduje, że SPARTAN jest niekwestionowanym liderem w tym zakresie. To innowacyjne urządzenie przeznaczone jest do wentylacji pomieszczeń oraz odzysku ciepła w mieszkaniach, domach, biurach, budynkach użyteczności publicznej o powierzchni do ok. 80 m2. Niewielkie gabaryty idą w parze z zachowaniem doskonałych parametrów technicznych. Dzięki temu SPARTAN jest chętnie montowany w niewielkich przestrzeniach, jak na przykład sufity podwieszane, napinane oraz w innych tego typu zabudowach. Produkt ten stanowi doskonałe rozwiązanie dla osób, które cenią sobie nowoczesny design przy zachowaniu wysokiej wydajności i rozsądnej ceny. Niewątpliwą zaletą centrali wentylacyjnej SPARTAN jest wyjątkowo łatwy sposób wymiany filtrów, gdyż zostały one umieszczone za zaślepkami na płycie rewizyjnej. Takie rozwiązanie daje możliwość ich wymiany przy użyciu zwykłego śrubokręta. Urządzenie zostało wyposażone w przeciwprądowy wymiennik ciepła zabezpieczony poprzez system antyzamrożeniowy, który w przypadku wykrycia za wymiennikiem na wyrzutni niskiej temperatury (poniżej 3 C) włącza system. Centrala wentylacyjna SPARTAN została wyposażona w sterownik, umożliwiający płynne zarządzanie i regulację prędkością rekuperatora. Urządzenie posiada By-Pass, który może pracować w trybie automatycznym lub też być otwarty zawsze powyżej 10°C przy trybie manualnym.
Może pracować w trybie automatycznym albo manualnym.
SPARTAN jest niekwestionowanym liderem! Tylko 20 cm wysokości. Dla tej centrali zawsze znajdziesz miejsce.
We wszystkich urządzeniach firmy BERLÜF standardem są filtry pokryte nanocząsteczkami srebra, im lepszy filtr tym mniej problemów w przyszłości, kładziemy duży nacisk na komfort życia (mniejsze zabrudzenie wewnątrz centrali, mniejsze zabrudzenia całej instalacji, czyste powietrze w pomieszczeniu). Filtry stosowane przez BERLÜF pokryte nanocząsteczkami srebra wychwytują wszystkie zanieczyszczenia pochodzenia biologicznego, które są częstym źródłem alergii. Elementy te wymagają okresowych przeglądów (wymiany) w celu zapewnienia niezawodnej eksploatacji przy zachowaniu najwyższego komfortu wentylacji.
Ze względu na coraz częstsze, alarmujące raporty dotyczące szybkiego uodparniania się drobnoustrojów chorobotwórczych na klasyczne antybiotyki należy sięgnąć po sprawdzone chociaż nowoczesne technologicznie metody. Najskuteczniejszym obecnie jest nanotechnologia. Materia w skali „nano” wykazuje bardzo interesujące właściwości. Srebro w tej postaci pełni funkcję antybiotyku, nie mając jego negatywnych cech. W kontakcie z bakteriami, wirusami i grzybami powstrzymuje działanie enzymów, które umożliwiają organizmom jednokomórkowym oddychanie. Rezultatem tego jest powstrzymanie ich rozwoju oraz
w konsekwencji ich całkowita neutralizacja. Właściwości bakteriobójcze nanocząsteczek srebra udowodniono w przypadku ponad 650 rodzajów mikroorganizmów. Jednocześnie nie wykazuje właściwości toksycznych w przypadku komórek ludzkich.