Ile można zaoszczędzić dzięki rekuperacji?

Czy rekuperacja jest energoooszczędna?

Niezwykle ważnym aspektem każdego domu jest energooszczędność. W dzisiejszych czasach do budowy domów stosuje się materiały o bardzo dobrej izolacji termicznej. Niestety, rozwiązania tego typu mają niekorzystny wpływ na odprowadzanie wilgoci i zużytego powietrza, co może spowodować wystąpienie w narożach pomieszczeń pleśni i grzybów. W szczelnych domach stosowana dawniej wentylacja grawitacyjna przestaje spełniać swoje zadanie, a zastosowane wentylacji wyciągowej, wiąże się ze zwiększeniem zużycia energii (nawet o 40%) potrzebnej do ogrzania powietrza napływającego z zewnątrz. Najlepszym rozwiązaniem jest zastosowanie systemu wentylacji z rekuperacją, dzięki któremu możliwe jest ok. 10 krotne obniżenie strat ciepła wentylacyjnego.

Dzięki zastosowaniu wentylatorów zasilanych prądem stałym oraz przetwornic impulsowych o wysokiej sprawności system high cechuje się niskim poborem energii elektrycznej co daje użytkownikowi oszczędności energii elektrycznej nawet do 50% w połączeniu z wysokim odzyskiem ciepła.

Bezcenna inwestycja w zdrowie

W dzisiejszych czasach, gdy tempo życia staje się coraz bardziej intensywne, troska o zdrowie staje się jednym z najważniejszych priorytetów. Dbając o nasze ciało i umysł, jesteśmy w stanie cieszyć się pełnią życia oraz osiągać swoje cele. W tym kontekście rewolucyjne centrale rekuperacyjne marki Berlüf stają się nieocenionym narzędziem, pozwalającym zaoszczędzić zdrowie.
Jedną z kluczowych zalet stosowania rekuperacji jest eliminacja zanieczyszczeń powietrza. W dzisiejszych czasach coraz większa liczba ludzi ma problemy zdrowotne związane z wdychaniem zanieczyszczonego powietrza, takie jak alergie, astma czy infekcje dróg oddechowych. Centrala rekuperacyjna Berlüf wyposażona jest w zaawansowane filtry, które skutecznie usuwają drobiny pyłków, kurzu, aerozoli, dymu czy innych zanieczyszczeń. W efekcie, powietrze, które wdychamy, jest czystsze i zdrowsze, co ma pozytywny wpływ na nasze płuca, układ odpornościowy i ogólny stan zdrowia.

Czy sama rekuperacja wystarczy?

Istotnym czynnikiem wspomagającym zapewnienie prawidłowych warunków powietrza w domu, jest także jego odpowiednie nawilżenie. Nadmierne wysuszenie powietrza może prowadzić do podrażnień dróg oddechowych, suchości skóry, a nawet infekcji Aby utrzymać odpowiedni poziom wilgotności w pomieszczeniach pomóc nam może przełomowy nawilżacz powietrza SPA.

Z drugiej strony, zbyt wysoka wilgotność sprzyja rozwojowi pleśni i roztoczy, co może prowadzić do alergii i astmy. Centrale rekuperacyjne Berlüf dbają o równowagę wilgotności wewnątrz pomieszczeń, co jest niezwykle istotne dla naszego zdrowia.

Rekuperatory Berlüf pozwalają oszczędzać nie tylko zdrowie ale i energię elektryczną. Dzięki wykorzystaniu odzyskanego ciepła, centrala rekuperacyjna ogrzewa świeże powietrze, które jest dostarczane do pomieszczeń. To znacznie zmniejsza zapotrzebowanie na energię potrzebną do ogrzewania budynku. Oszczędność prądu wynikająca z rekuperacji przekłada się na niższe rachunki za energię elektryczną, co ma pozytywny wpływ na nasze finanse.

8 – letnia gwarancja producenta

Firma BERLÜF zobowiązuje się do bezpłatnej naprawy urządzenia oraz usunięcia wad ukrytych lub powstałych z winy producenta w okresie 8 lat od daty zakupu na centralę wentylacyjną, z wyłączeniem sterownika. Sterownik objęty jest niniejszą gwarancją w okresie gwarancji udzielonej przez jego producenta.

Roszczenia wynikające z gwarancji powstają z dniem zakupu urządzenia oraz wygasają z upływem ostatniego dnia terminu gwarancji na dany produkt, liczonego od dnia zakupu. Gwarancja zobowiązuje firmę Dospel do bezpłatnego usunięcia wad ukrytych lub powstałych z winy producenta. Naprawy gwarancyjne dokonywane są przez certyfikowane firmy instalacyjne. Niniejsza gwarancja nie wyłącza, nie ogranicza, ani nie zawiesza uprawnień kupującego wynikających z niezgodności towaru z umową.

*Centrale rekuperatorów BERLÜF objęte są gwarancją przy udokumentowanej wymianie filtrów co pół roku (dowód zakupu i wymiany). Klient jest każdorazowo zobowiązany do zakupu oraz wymiany filtrów co pół roku na swój koszt.

Zobacz inne artykuły

30 marca 2023

Zdrowie nie ma ceny!

Polska od lat stoi w czołówce Polska od lat stoi w czołówce, w niechlubnej czołówce Państw Europejskich o wysokim zanieczyszczeniu powietrza. Według […]

6 lipca 2023

Najnowsze technologie w urządzeniach Berlüf

Nanosilver Technology We wszystkich urządzeniach BERLÜF standardem są filtry pokryte nanocząsteczkami srebra. Im lepszy filtr tym mniej problemów w przyszłości. Kładziemy duży […]

27 września 2023

OPTYMALNIE i ZDROWO, Nawilżacz powietrza BERLÜF SPA

Właściwa wilgotność powietrza to jeden z kluczy do sukcesu, jakim są między innymi swobodne oddychanie, zdrowa, młodo wyglądająca skóra, a także dobre […]

6 lipca 2023

Czym jest rekuperacja?

Rekuperacja – co to? Rekuperacja – jest procesem odzyskiwania ciepła z wywiewanego, zużytego powietrza i przekazywanie go do powietrza nawiewanego, bez mieszania się […]