Najnowsze technologie w urządzeniach Berlüf

Nanosilver Technology

We wszystkich urządzeniach BERLÜF standardem są filtry pokryte nanocząsteczkami srebra. Im lepszy filtr tym mniej problemów w przyszłości. Kładziemy duży nacisk na komfort życia (mniejsze zabrudzenie wewnątrz centrali, mniejsze zabrudzenia całej instalacji, czyste powietrze w pomieszczeniu). Filtry stosowane przez firmę BERLÜF pokryte nanocząsteczkami srebra, wychwytują wszystkie zanieczyszczenia pochodzenia biologicznego, które są częstym źródłem alergii. Elementy te wymagają okresowych przeglądów w celu zapewnienia niezawodnej eksploatacji przy zachowaniu najwyższego komfortu wentylacji. Srebro powstrzymuje rozwój ponad 650 rodzajów chorobotwórczych szczepów bakterii, wirusów, grzybów oraz pleśni. Dlatego, aby zapewnić użytkownikom jak największą higienę, wnętrze centrali Prauzer pokryliśmy ultranowoczesną warstwą ochronną zawierającą nanocząsteczki srebra.

Wymiennik przeciwprądowo-krzyżowy odzyskujący do 98% ciepła

W centralach BERLÜF zastosowano wysokiej klasy przeciwprądowe wymienniki firmy HEATOM, które to cechują się bardzo dużą sprawnością odzysku ciepła do 98% przy zachowaniu wysokiej odporności na szronienia przy niskich temperaturach. Ta cecha powoduje nieporównywalnie wyższą energetyczną na przestrzeni całego roku, a co za tym idzie duże oszczędności w budżecie domowym.

Intelligent Management System

Najnowocześniejszy intuicyjny system obsługi kompleksowych rozwiązań wentylacji w Twoim domu. Stosując sterownik Touch Panel zapewniamy użytkownikowi całościową eksploatację wszystkich urządzeń BERLÜF, praca całego systemu odbywa się automatycznie bez ingerencji użytkownika. Bezwzględnym plusem w centralach BERLÜF jest monitorowanie pracy systemu przy użyciu sześciu czujników niezależnych od siebie. Czujniki sprawdzają na bieżąco ciśnienie w centrali, zabrudzenie filtrów, system antyzamrożeniowy jest kompatybilne z gruntowymi wymiennikami ciepła oraz z nagrzewnicami.

Irida system – Silence Technology

Najnowocześniejszy intuicyjny system obsługi kompleksowych rozwiązań wentylacji w Twoim domu. Stosując sterownik Touch Panel zapewniamy użytkownikowi całościową eksploatację wszystkich urządzeń BERLÜF, praca całego systemu odbywa się automatycznie bez ingerencji użytkownika. Bezwzględnym plusem w centralach BERLÜF jest monitorowanie pracy systemu przy użyciu sześciu czujników niezależnych od siebie. Czujniki sprawdzają na bieżąco ciśnienie w centrali, zabrudzenie filtrów, system antyzamrożeniowy jest kompatybilne z gruntowymi wymiennikami ciepła oraz z nagrzewnicami.

Wymiennik nie potrzebuje dodatkowego zasilania elektrycznego, w związku, z czym jest tani w eksploatacji. Dzięki dużej powierzchni styku strumieni powietrza, wymiana energii cieplnej pomiędzy powietrzem nawiewanym, a wywiewanym następuje szybko i sprawnie.

System antyzamrożeniowy

Centrale firmy BERLÜF, są standardowo wyposażone w system antyzamrożeniowy. W momencie, gdy temperatura powietrza wyciągowego z pomieszczeń, po przejściu przez wymiennik, spada do 1°C, następuje jego uruchomienie. System ten zapobiega zjawisku szronienia. W każdym rekuperatorze znajduje się wymiennik ciepła przez, który przepływa mieszane powietrze. Kiedy temperatura jest bliska zeru
w wymienniku ciepła zamarza wilgoć wykraplająca się z ciepłego i wilgotnego powietrza wywiewanego
z pomieszczeń, jednocześnie blokując przepływ powietrza. Aby zapobiec takiemu zjawisku stosuje się system wyłączający wentylator nawiewny lub zmniejsza się jego wydajność pracy. W tym momencie następuje ogrzewanie wymiennika ciepłym zużytym powietrzem, które jest wyciągane z pomieszczenia.

Automatyczny By-Pass

Zadaniem tego podzespołu jest skierowanie powietrza wywiewanego poza wymiennik ciepła. By-pass posiada bardzo dużą powierzchnię i działa bardzo efektywnie. Jego praca kontrolowana jest za pomocą czujników temperatury umieszczonych wewnątrz rekuperatora. Zapewnia on optymalne parametry powietrza w okresach przejściowych (wiosna, jesień) oraz okresie letnim pozwala na schłodzenie powietrza w pomieszczeniach podczas nocy. Czy wiesz że podczas lata centrala może wieczorem ochłodzić Twój dom? By-pass jest używany w okresie letnim, kiedy odzysk ciepła nie jest wymagany, polega na wysunięciu wymiennika ciepła i wstawienia w jego miejsce by-passu. Pozwala na zwiększenie przepływu powietrza i daje efekt chłodzenia w upalne dni.

Multiple Flow Channel

System umożliwiający przepływ powietrza poprzez specjalnie wyprofilowane kanały. Powietrze kierowane jest równomiernie przez wszystkie płyty wymiennika dając najbardziej optymalne rozwiązanie. Kształty elementów, które są odpowiedzialne za przepływ powietrza z dużą prędkością zostały zoptymalizowane pod względem aerodynamicznym.

Syntelith Designed for Berluf

BERLÜF jako jedyna firma w Europie wykorzystuje Syntelith, który jest stosowany m.in. przez NASA przy budowie stacji kosmicznych oraz w karoseriach bolidów F1. W stosunku do tradycyjnej stali nowe tworzywo cechuje dużo niższą wagą i plastycznością przy jednoczesnym zachowaniu większej izolacyjności cieplnej.

Zobacz inne artykuły

28 sierpnia 2023

Bądź zdrów!

Systemy bazujące na wentylacji mechanicznej z oczyszczaniem powietrza zapewniają użytkownikom czyste i świeże powietrze w odpowiedniej temperaturze. Rekuperatory BERLÜF zapewniają stały dopływ […]

30 marca 2023

Zdrowie nie ma ceny!

Polska od lat stoi w czołówce Polska od lat stoi w czołówce, w niechlubnej czołówce Państw Europejskich o wysokim zanieczyszczeniu powietrza. Według […]

13 września 2023

Oczyszczanie powietrza w domu – mądry wybór

Jakość powietrza w Polsce nie należy do najlepszych. Jednak nie tylko stan powietrza w wielu miastach wydatnie przyczyniają się do zachorowań i […]

27 września 2023

OPTYMALNIE i ZDROWO, Nawilżacz powietrza BERLÜF SPA

Właściwa wilgotność powietrza to jeden z kluczy do sukcesu, jakim są między innymi swobodne oddychanie, zdrowa, młodo wyglądająca skóra, a także dobre […]