Bądź zdrów!

Systemy bazujące na wentylacji mechanicznej z oczyszczaniem powietrza zapewniają użytkownikom czyste i świeże powietrze w odpowiedniej temperaturze.

Rekuperatory BERLÜF zapewniają stały dopływ skutecznie przefiltrowanego powietrza, intuicyjną obsługę, wydajną pracę zarówno w okresie zimowym jak i letnim, oraz niskie koszty użytkowania.

Zadbaj o zdrowie

Znaczna część społeczeństwa większość doby spędza w zamkniętych pomieszczeniach. Człowiek dorosły przeciętnie podczas doby zużywa ok. 30 kg powietrza. Ogromne znaczenie ma jakość powietrza, którym oddychamy. Aby zachować zdrowie i być produktywnym potrzebujemy powietrza wolnego od zanieczyszczeń, w odpowiedniej temperaturze i wilgotności.

Smog klasyczny i fotochemiczny, wirusy, bakterie… to czynniki negatywnie wpływające na stan zdrowia. Alergie, astma, stany zapalne górnych i dolnych dróg oddechowych, choroby układu krążenia, nowotwory… Wydajna filtracja powietrza wprowadzanego do systemu wentylacji jest priorytetowa.

Właściwe parametry zapewni odpowiedni rekuperator oraz inne komponenty instalacji. Pozwoli na wentylację pomieszczeń i odzysk ciepła, ale także przefiltruje powietrze i zadbaj o jego właściwą wilgotność.

Skuteczna rekuperacja to taka, która posiada wysokiej jakości składowe instalacji i jest profesjonalnie wykonana. Niezwykle istotne jest też to, by była spersonalizowana dla potrzeb użytkowników i warunków zabudowy.

Czyste i świeże powietrze we właściwej temperaturze

Powietrze czerpane do rekuperatora zawiera tlen, ale niestety nie zawsze jest czyste. Temperatura na zewnątrz również może nie spełniać wymogów użytkowników. 
Wielopoziomowa filtracja oraz możliwość zastosowania dodatkowych filtrów usuwają problem jakości powietrza. Właściwe wymienniki ciepła pozwalają na bardzo duży odzysk ciepła, czego w żadnym wypadku nie zapewni tradycyjna wentylacja, wydmuchująca zużyte, ale ciepłe powietrze na zewnątrz.

Nawet bardzo wymagający Klienci znajdą w ofercie BERLÜF odpowiednią centralę.
Najbardziej zaawansowany model, FENIX, zwycięzca rankingu ONET, wyposażony został w 6-cio poziomową skuteczną filtrację powietrza. Ten rekuperator z powodzeniem zwalczy SMOG, wirusy, bakterie, pyłki, sierść ….. Za sprawą aluminiowych wymienników krzyżowo-przeciwprądowych o powierzchni prawie 25 m2 odzyskuje do 98% ciepła. Wyposażony jest w nagrzewnicę pierwotną, podwójny system antyzamrożeniowy, absolutny by-pass.

Ponadto jest urządzeniem niezwykle cichym, co pozwala go lokalizować nawet w pomieszczeniach mieszkalnych. W wersji ze stali nierdzewnej z atestem higienicznym przeznaczony jest do pomieszczeń o podwyższonej sterylności.

Na wielopoziomową filtrację w FENIXie składają się:

 • Filtr HEPA H13 usuwa: SMOG, pyły zawieszone.
 • Filtr węglowy usuwa: nieprzyjemne, męczące zapachy, opary, dym, chemikalia, lotne związki organiczne.
 • Ozonator – ozonowanie daje gwarancję oczyszczenia powietrza z niebezpiecznych dla zdrowia wirusów, bakterii grzybów i pleśni.
 • Lampa UV zabija: drobnoustroje, wirusy atakując bezpośrednio DNA wirusów.
 • Podwójna wstępna filtracja:
  • Filtr wstępny EU5 usuwa: roztocza, pyłki roślin, sierść zwierząt, podstawowe zanieczyszczenia.
  • Włóknina poliestrowa usuwa większe zanieczyszczenia, wydłuża żywotność filtra H13.

Mając FENIXA za strażnika czystego powietrza, w domu można oddychać bez obaw.

Wybór odpowiedniego urządzenia podyktowany powinien być względami użytkowymi i wymaganiami konkretnych realizacji. Jeśli jednak względy ekonomiczne będą priorytetem oferta BERLÜF obejmuje modele w zróżnicowanych grupach cenowych, ze sterownikami, wielopoziomową filtracją powietrza, charakteryzujące się niskim zużyciem energii.

Oszczędzaj i chroń środowisko z rekuperacją

Korzyści płynące z oczyszczenia powietrza w domu nie są jedynymi płynącymi z użytkowania mechanicznych central wentylacyjnych.

Realny odzysk ciepła ze zużytego powietrza w prosty sposób generuje oszczędności w gospodarstwie domowym. Inwestycja w zdrowy oddech jest bezcenna, ale dodatkowo amortyzuje się w sposób widoczny w obniżeniu rachunków za prąd.

Nie do przecenienia jest też bezpośredni wpływ naszych wyborów dotyczących rekuperacji na środowisko. Zmniejszając zużycie energii w domu bezpośrednio wpływamy na obniżenie emisji zanieczyszczeń do atmosfery.
Dbając o zdrowy oddech swoich najbliższych i siebie w domu, przyczyniamy się do poprawy stanu powietrza w ogóle.

Jakość ponad wszystko

Najwyższej jakości produkty instalacji rekuperacyjnej i okresowe wymiany filtrów dają pewność wydajnej i bezawaryjnej pracy przez wiele lat.

Dodatkowym atutem są gwarancje producenckie. Tylko godni zaufania producenci obejmują swoje urządzenia długoletnia gwarancją. Takie podejście do użytkownika budzi nie tylko zaufanie, ale także zapewnia spokojne użytkowanie.

BERLÜF jako producent na wszystkie podzespoły central daje 8 lat gwarancji.

Kompletna oferta

Producent BERLÜF na przestrzeni 22 lat opracował pełny system urządzeń do rekuperacji i wentylacji. Najszersza na rynku polskim oferta rekuperatorów obejmuje 7 różniących się od siebie modeli.

W zależności od wymogów Klienta co do poziomów filtracji, warunków montażu (sufit, ściana, podłoga), obsługiwanej powierzchni (wydajności rekuperatora), czy wreszcie budżetu możemy z szerokiej oferty wybrać odpowiednią centralę.

Rekuperatory BERLÜF zapewniają bardzo duży odzysk ciepła, nawet do 98%, skuteczną wielopoziomową filtrację powietrza, duże wydatki powietrza, ekonomiczną pracę możliwą dzięki silnikom EC z płynna regulacja mocy.

W ofercie central wentylacyjnych są:

 • FENIX najbardziej zaawansowany technologicznie, 6 poziomów filtracji, 3 płaszczyzny montażu, 1 miejsce rankingu ONET
 • MATRIX centrala stojąca, niezwykle lekka (od 17 kg), 3 poziomy filtracji
 • MILANO centrala stojąca, posiada 3 poziomy filtracji, wyprowadzenie króćców u góry
 • SELEN II, montaż podwieszany lub stojący, obsługuje do 300m2, 2-ie miejsce w rankingu ONET
 • PARUZER stojący, z antybakteryjną powłoką z nanosrebrem
 • SPARTAN bardzo ekonomiczny, wysokość obudowy zaledwie 20 cm, możliwy montaż w suficie podwieszanym
 • LUNA ECO stojąca, lekka i ekonomiczna

Rekuperatory BERLÜF posiadają

 • absolutny, automatyczny bądź ręczny by-pass,
 • aluminiowe bardzo wydajne wymienniki krzyżowo-przeciwprądowe,
 • energooszczędne silniki EC z płynną regulacją mocy,
 • panel sterowania PLUM,
 • WiFi,
 • czujniki CO i CO2.

(w zależności od modelu osprzęt różni się).

Tak szeroka oferta pozwala na usatysfakcjonowanie zarówno odbiorców w klasie Premium jak i Standard.

BERLÜF jest również producentem centralnego nawilżacza powietrza SPA do rekuperacji, niezależnych filtrów: antysmogowego MEDIC i węglowego MAGNUM, nagrzewnic kanałowych SZERDI wodnej i elektrycznej z automatyką. Wachlarz oferty uzupełniają Double Vent dwuwarstwowa rura wentylacyjna; skrzynki przelotowe, rozdzielcze i rozprężne TWINGO; anemostaty, czerpnie, kanały, redukcje, kratki.

Korzyści przez cały rok

Zwiększające się tempo życia to stres i coraz mniej czasu dla siebie i bliskich.
Pozwól sobie na komfort w domu. Dbając o najwyższą jakość powietrza i zdrowy sen, dajesz sobie i swoim najbliższym szansę na zdrowsze życie.

Skorzystaj z możliwości jaką dają rekuperatory BERLÜF centrale wentylacyjne z oczyszczaniem powietrza. W bezpiecznej przystani swego siedliska zrelaksuj się, spędź spokojnie czas z rodziną, zadbaj o zdrowie.

Zalety rekuperatorów BERLÜF:

 • najwyższy komfort oddychania czystym i świeżym powietrzem,
 • maksymalna dbałość o zdrowie użytkowników,
 • bardzo wysoki odzysk ciepła,
 • optymalne temperatury we wnętrzach,
 • stałe usuwanie szkodliwego SMOGU, pyłów, pyłków, wirusów, bakterii, pleśni, eliminacja nieprzyjemnych zapachów,
 • realne oszczędności przez cały rok,
 • niskie zużycie energii,
 • cicha praca,
 • wskazane dla alergików i osób ciepiących na astmę

Zobacz inne artykuły

30 marca 2023

Zdrowie nie ma ceny!

Polska od lat stoi w czołówce Polska od lat stoi w czołówce, w niechlubnej czołówce Państw Europejskich o wysokim zanieczyszczeniu powietrza. Według […]

6 lipca 2023

Czym jest rekuperacja?

Rekuperacja – co to? Rekuperacja – jest procesem odzyskiwania ciepła z wywiewanego, zużytego powietrza i przekazywanie go do powietrza nawiewanego, bez mieszania się […]

6 lipca 2023

Ile można zaoszczędzić dzięki rekuperacji?

Czy rekuperacja jest energoooszczędna? Niezwykle ważnym aspektem każdego domu jest energooszczędność. W dzisiejszych czasach do budowy domów stosuje się materiały o bardzo […]

6 lipca 2023

Najnowsze technologie w urządzeniach Berlüf

Nanosilver Technology We wszystkich urządzeniach BERLÜF standardem są filtry pokryte nanocząsteczkami srebra. Im lepszy filtr tym mniej problemów w przyszłości. Kładziemy duży […]