Oczyszczanie powietrza w domu – mądry wybór

Jakość powietrza w Polsce nie należy do najlepszych. Jednak nie tylko stan powietrza w wielu miastach wydatnie przyczyniają się do zachorowań i pogarszania się komfortu życia.
Niedawne globalne kłopoty uświadomiły wszystkim, że powietrze, którym oddychamy, ma ważący wpływ na nasze zdrowie i życie. Szkodliwe są zarówno pyły zawieszone, metale ciężkie, jak i patogeny, drobnoustroje, alergeny, wirusy.

Zgodnie z danymi opublikowanymi w początku lutego 2023 w zestawieniu przygotowanym przez szwajcarską firmę IQAir zima 2022/2023 widać zatrważające statystyki – Kraków ubiegłej zimy był na 4 miejscu wśród najbardziej zanieczyszczonych miast świata!
Statystyki na dzień 12 września 2023 to obecność aż 4 polskich miast w pierwszej 30-tce tego niechlubnego światowego rankingu.

Lepiej zapobiegać niż leczyć

Wśród społeczeństwa coraz większa jest świadomość roli, jaka spełnia wielopoziomowa filtracja powietrza w dbałości o zdrowie.

Występujące schorzenia płuc i serca nie są jedynym powodem decydowania się Polaków na oczyszczanie powietrza w swoich domach. Wiele osób narzeka na powtarzające się bóle głowy, kaszel, znużenie

Rozwiązaniem jest oczyszczanie powietrza w domu. Mając wpływ na to, czym oddychamy w domowych pieleszach, warto o to zadbać w trosce o zdrowie swoje i swojej rodziny.

Czym oczyścić powietrze w domu?

Na rynku dostępne są urządzenia jednofunkcyjne – oczyszczacze powietrza oraz urządzenia wentylacyjne 2w1. Centrale wentylacyjne z wielopoziomową filtracją powietrza, to rewolucja na rynku rekuperacji.

Rekuperatory z oczyszczaniem powietrza to czysta wartość dodana.

Wielopoziomowa filtracja zawarta jest wewnątrz konstrukcji rekuperatora.

 • Chronimy Ciebie i Twoją rodzinę przed niebezpiecznymi patogenami
 • Oszczędzamy Twój czas, miejsce i pieniądze,
 • Skutecznie i sprawnie wymieniamy powietrze we wnętrzach,
 • Zapewniamy bardzo wysoki odzysk ciepła.

Parametry: oczyszczacze powietrza a rekuperatory z oczyszczaniem powietrza

 • poziomy filtracji,
 • obsługiwana powierzchnia,
 • zużycie prądu

W zależności od modelu i jego zaawansowania technologicznego tradycyjne oczyszczacze powietrza oferują:

 • 2 do 3 poziomów filtracji za pomocą filtru HEPA H13 i filtru węglowego, czasem wyposażone są w lampy UVC,
 • wydajność pozwala na oczyszczanie powietrza w 1 pomieszczeniu, o powierzchni 30 do ok. 60 m2,
 • zużycie prądu (w zależności od modelu) ok. 10-20 zł/m-c.

Rekuperatory BERLUF z oczyszczaniem powietrza to:

 • od 3 do 6 poziomów filtracji powietrza. Usuwane są: SMOG, bakterie, wirusy, grzyby, pleśń, roztocza, kurz, pyłki, sierść, zapachy, dym, lotne związki organiczne… Realne filtrowanie zapewniają: filtr węglowy, filtr HEPA H13, dwa filtry wstępne, bezpieczny ozonator, lampa UVC,
 • rekuperatory obsługują całą powierzchnię mieszkalną – wydajność: od najmniejszego MATRIXa 350 od 130m2 do najbardziej wydajnych FENIXa 800 i MILANO 700 do 260 m2,
 • zużycie prądu przez rekuperator z oczyszczaniem powietrza ok. 22-34 zł / mc.

Centrale wentylacyjne z oczyszczaniem powietrza od BERLUF – Przełomowa technologia

Z ogromnego szacunku i troski o ludzkie zdrowie i życie kilka lat temu podjęliśmy w BERLUF prace zmierzające bezpośrednio ku zachowaniu w zdrowiu Użytkowników naszych rekuperatorów.
Wiele miesięcy projektów, badań i wdrożeń zaowocowało produkcją central wentylacyjnych z wielopoziomową filtracją powietrza.

Filtracja dla Twojego zdrowia

Rekuperatory i oczyszczacze powietrza w jednym marki Berlüf oferują wielostopniową filtrację powietrza, m.in:

Lider rekuperacji – BERLUF jako producent z 22-letnim doświadczeniem, ma obecnie najbardziej zaawansowaną i najszerszą ofertę rekuperatorów na rynku.
W stałej produkcji jest wiele modeli rekuperatorów dedykowanych różnym zadaniom, w tym trzy różne Centrale wentylacyjne z wielopoziomowym oczyszczaniem powietrza oraz bardzo wysokim sięgającym 98% odzyskiem ciepła.

Zapotrzebowanie rynku na różne urządzenia spowodowałoznaczne zróżnicowanie parametrów central. Jednocześnie jako producent BERLUF nieprzerwanie pracujemy nad udoskonalaniem swoich produktów. W BERLUF jesteśmy otwarci na sygnały z rynku, udoskonalamy parametry i rozbudowujemy funkcjonalności naszych produktów.
Najwyższą jakość naszych urządzeń bezpośrednio potwierdza nasza 8-letnia gwarancjanajdłuższa gwarancja na rynku rekuperacji.

BERLUF po raz kolejny dokonał REWOLUCJI na rynku rekuperacji.
Dzięki naszym zdeterminowanym działaniom wprowadziliśmy innowacyjne rozwiązania do stałej produkcji. Ważne dla nas było, aby użytkownik nie musiał kupować kolejnych urządzeń celem oczyszczania powietrza w domu. Wybierając centrale FENIX, MATRIX, MILANO każdy może sobie zapewnić realnie czyste powietrze w domu, oszczędzić miejsce i pieniądze.

Źródło danych na 12.09.2023 09:29 (local time):  https://www.iqair.com/world-air-quality-ranking

Zobacz inne artykuły

6 lipca 2023

Czym jest rekuperacja?

Rekuperacja – co to? Rekuperacja – jest procesem odzyskiwania ciepła z wywiewanego, zużytego powietrza i przekazywanie go do powietrza nawiewanego, bez mieszania się […]

6 lipca 2023

Ile można zaoszczędzić dzięki rekuperacji?

Czy rekuperacja jest energoooszczędna? Niezwykle ważnym aspektem każdego domu jest energooszczędność. W dzisiejszych czasach do budowy domów stosuje się materiały o bardzo […]

6 września 2023

Constant flow w rekuperacji

Co to jest Constant Flow? Jak działa Constant Flow? Skąd się biorą różnice ciśnień w systemie wentylacji mechanicznej? W czasie użytkowania systemy […]

6 października 2023

Filtr węglowy MAGNUM do rekuperacji – wsparcie dla naszych płuc

Co daje filtr powietrza? Truizmem byłoby informowanie, że filtr filtruje. Jednak czasy nasilających się chorób, w tym alergie o różnym podłożu, jak […]