OPTYMALNIE i ZDROWO, Nawilżacz powietrza BERLÜF SPA

Właściwa wilgotność powietrza to jeden z kluczy do sukcesu, jakim są między innymi swobodne oddychanie, zdrowa, młodo wyglądająca skóra, a także dobre samopoczucie i energia życiowa.
Wolnostojące nawilżacze powietrza wspomagają batalie ludzi o właściwy poziom wilgotności powietrza w domu. Zajmują one jednak miejsce, a ponadto nie sprawdzają się przy większych powierzchniach.

Dla zachowania właściwego poziomu wilgotności powietrza w domu wskazane jest używanie nawilżaczy. Należy jednak zastanowić się nad wyborem optymalnego urządzenia. Na rynku istnieją nowe rozwiązania w tej dziedzinie.

Niska wilgotność powietrza – zagrożenia

Sezon grzewczy to czas niewystarczającej wilgotności we wnętrzach. Kaloryfery, kominki, piece… pozwalają utrzymywać żądana temperaturę, wysuszają jednak powietrze.

Zbyt niska wilgotności powietrza jest szkodliwa. Cierpi na tym zdrowie, jak i samopoczucie. Najczęściej pojawiającymi się dolegliwościami są:

 • infekcje górnych dróg oddechowych,
 • suchy kaszel,
 • przesuszona śluzówka gardła i nosa,
 • piekące oczy,
 • atopia,
 • stany zapalne naskórka,
 • alergie skórne,
 • pogłębianie się zmarszczek,
 • ból głowy,
 • senność,
 • problemy z koncentracją,
 • zmęczenie.

Właściwa wilgotność powietrza w domu – właściwa czyli jaka?

Zarówno zbyt suche, jak i zbyt wilgotne powietrze stwarza zagrożenie dla zdrowia. Bezwzględnie należy pamiętać o tym, że zbyt wilgotne powietrze szkodzi zdrowiu za sprawą szybko namnażających  się grzybów i pleśni.

Optymalna wilgotność powietrza w domu to 40-60%. Jednak właściwa dla zdrowia człowieka wilgotność uzależniona jest od temperatury w pomieszczeniach. Przy temperaturze w granicach 19 do 20 stopni właściwy poziom wilgotności to ok. 55-60%. Dla temperatury w pomieszczeniu wynoszącej 21 do 22 stopni właściwa wilgotność to 40-45%. 

Pamiętać należy też o wyposażeniu naszych domów, o meblach, tkaninach, książkach. Sprzętom i ubraniom również nie służą ekstremalne warunki.

Komfort człowieka i jego otoczenia zachować można poprzez zapewnienie wilgotności w pomieszczeniach oscylującej w zakresie 45-55%.

Aby skutecznie zapewniać optymalną wilgotność powietrza w domu, należy wybrać odpowiednie urządzenie nawilżające. Wybór powinien być uzależniony od wydajności urządzenia oraz czynników ekonomicznych i praktycznych.

W trosce o zdrowie – optymalne nawilżanie powietrza czystą wodą

Dla zachowania zdrowia ważne są nie tylko czyste, ale i właściwie nawilżone powietrze.
Centralny nawilżacz SPA od BERLUF zapewnia zdrowe nawilżenie powietrza w całym Twoim domu za pośrednictwem systemu rekuperacji. Powietrze w kanałach systemu wentylacyjnego nasycane jest w zautomatyzowany sposób czystą, bieżącą wodą.
Do SPA doprowadzić możemy wodę z wodociągu, jak i jonizowaną wodę redox.


Kluczowe jest nawilżanie wodą czystą. Pamiętać należy, że rekuperacja oparta o wymienniki entalpiczne wpompowuje do sypialni, salonu czy jadalni wilgoć odzyskaną z łazienki, ubikacji, kuchni – taka wilgoć nie ma parametrów czystej wody.

Higrostat w SPA od BERLUF uruchamia nawilżanie włókniny antybakteryjnej wodą z dysz rozpylających.
Nawilżacz SPA daje możliwość regulacji poziomu nawilżenia w przedziale 25-60%. Intuicyjna aplikacja ułatwia monitoring poziomu nawilżenia.
Urządzenie zapewnia optymalną wydajność przy minimalnym wydatku wody i prądu.

SPA od BERLUF to jedyne urządzenie tego typu na rynku wyposażone w automatyczny By-Pass, który zapewnia utrzymanie pożądanego poziomu nawilżenia z jednoczesnym zapobieganiem generowania dodatkowych oporów powietrza. By-Pass jest okresowo zamykany przez automatykę urządzenia, w celu przewietrzenia włókniny. Uniemożliwia to zagrzybienie włókniny, dbając o czyste powietrze w systemie wentylacyjnym i co za tym idzie zdrowie użytkowników.
Inteligentne oprogramowanie SPA pozwala uzyskać optymalną wydajność przy minimalnym zużyciu wody i prądu.

Idealny system rekuperacji – czyste i odpowiednio nawilżone powietrze w optymalnej temperaturze – zdrowie Twojej Rodziny

Swórz IDEALNY SYSTEM REKUPERACJI z BERLÜF

Brzmi jak bajka? Dla znawców oferty rekuperacji na rynku to już standard!

Centrale wentylacyjne z oczyszczaniem powietrza, przełomowe FENIX, MATRIX i MILANO w towarzystwie nawilżacza SPA tworzą IDEALNĄ instalację rekuperacyjną.

Niewątpliwą zaletą Centralnego Nawilżacza SPA jest jego uniwersalność.
SPA z łatwością zainstalujesz w nowej, ale także istniejącej już instalacji wentylacyjnej. W każdej chwili można zdecydować się na SPA i zacząć pełniej dbać o właściwe nawilżenie powietrza w swoim domu.

Wielopoziomowe oczyszczanie powietrza w rekuperatorach BERLUF, wykorzystujące między innymi filtry węglowy i HEPA H13, ozonator, lampę UVC zapewnia dostarczanie do wnętrz czystego powietrza, co w ostatnich latach stało się bardzo pożądane.
Właściwe nawilżanie powietrza w systemie wentylacji mechanicznej,
jakie umożliwia nawilżacz SPA, podnosi poprzeczkę i stawia instalacje wykonane z wykorzystaniem produktów BERLUF, na najwyższym poziomie.

Pełna kontrola nad temperaturą i wilgotnością powietrza wsparta wysoką wydajnością rekuperatorów sięgająca 98% to rozwiązania dostępne dla każdego.

Filtracja dla Twojego zdrowia

Zamiast wydawać pieniądze na kosztowne zabiegi w SPA kup SPA od BERLUF.

Wydłuż młodość swojej skóry, popraw jej kondycję, zadbaj o swoje zdrowie, dbając o właściwą wilgotność i jakość powietrza w domu.

Zobacz inne artykuły

13 września 2023

Oczyszczanie powietrza w domu – mądry wybór

Jakość powietrza w Polsce nie należy do najlepszych. Jednak nie tylko stan powietrza w wielu miastach wydatnie przyczyniają się do zachorowań i […]

6 lipca 2023

Czym jest rekuperacja?

Rekuperacja – co to? Rekuperacja – jest procesem odzyskiwania ciepła z wywiewanego, zużytego powietrza i przekazywanie go do powietrza nawiewanego, bez mieszania się […]

6 października 2023

Filtr węglowy MAGNUM do rekuperacji – wsparcie dla naszych płuc

Co daje filtr powietrza? Truizmem byłoby informowanie, że filtr filtruje. Jednak czasy nasilających się chorób, w tym alergie o różnym podłożu, jak […]

6 września 2023

Constant flow w rekuperacji

Co to jest Constant Flow? Jak działa Constant Flow? Skąd się biorą różnice ciśnień w systemie wentylacji mechanicznej? W czasie użytkowania systemy […]